Меню
Остання редакція: 22 липня 2025

Участь викладачів кафедри екології та безпеки життєдіяльності і студентів-екологів у вебінарі, організованому польськими партнерами

Викладачі кафедри екології та безпеки життєдіяльності Уманського національного університету, актив студентського наукового гуртка «Екологія» (УНУ) та члени Уманської філії Української екологічної асоціації «Зелений світ» 17.07.2025 прийняли участь у вебінарі організованому Польським товариством дендрологічним (Polskie Towarzystwo Dendrologiczne), де заслухали доповідь докторки Беати Пахновської (Dr Beata Pachnowska, IMAS International, Instytut Drzewa) на тему: «ЩО МЕШКАНЦІ ПОЛЬЩІ ДУМАЮТЬ ПРО ДЕРЕВА І ЯК НАШЕ СТАВЛЕННЯ ДО НИХ ЗМІНЮВАЛОСЯ ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ РОКІВ».

Тема вебінару була підготовлена за результатами досліджень, що докторка Беата Пахновська проводить з 2015 року і які характеризуються визначенням психологічних механізмів, що впливають на сприйняття людиною природи, стану рослин, їх асортименту та специфіки догляду в умовах урбанізованого середовища. Під час вебінару пані докторка також представила результати багаторічних європейських опитувань, що характеризують відношення людей до природи, до деревних рослин та безпечності утримання міських насаджень, що значно покращує умови природокористування.

В процесі доповіді цікавий ілюстративний матеріал представлений доповідачем перекликався з сучасним онлайн опитуванням з досить незвичною для сприйняття тематикою: «Чи боїмося ми дерев?, Скільки свободи ми готові віддати заради природи?, Що з ризиками?, Чи тебе влаштовують дерева в твоїй місцевості?, Хто винен в тому, що дерево під час негоди пошкодило автомобіль в місці паркування? та ін.». Відповіді учасників вебінару, а їх було близько 80 осіб теж відзначалися неординарністю та екологічним підходом.

 

Цікавим блоком доповіді пані Беати Пахновської було висвітлення питань сучасного європейського законодавства щодо утримання насаджень, безпечності використання, оптимального періоду росту рослин в умовах урбанізованого середовища. Матеріали доповіді, результати обговорень, навички та отримані методичні ресурси будуть використані в поточній програмі проведення досліджень та навчальному процесі.

  

 

Професор кафедри екології та безпеки життєдіяльностіУманського національного університету,

доктор с.-г. наук, професор, член Польського дендрологічного товариства                                                            Олександр БАЛАБАК