Остання редакція: 11 листопада 2019

Основні напрями науково-дослідної роботи науково-педагогічних працівників кафедри екології та безпеки життєдіяльності

Тема НДР кафедри: «Розробка методологічних підходів і практичного механізму екологічно-збалансованого природокористування у сфері аграрного виробництва».

Державний реєстраційний номер 0108U0009772.

Керівник теми: Сонько С.П.

Розділ

Керівник

Виконавці

Виробництво біогумусу і розробка технологій його застосування у практичному землеробстві

Аналіз шляхів екологізації вітчизняного сільського господарства на засадах стійкого розвитку

Сонько С. П.,

Щетина М .А.

Вивчення динаміки агроекологічного стану субстрату у штучних популяціях червоного гнойового черв’яка (Eisenia foetida) в умовах вермикультивування.

Суханова І. П.

Вивчення демекологічних показників штучних популяцій червоного гнойового черв’яка (Eisenia foetida) залежно від фізичних, агрохімічних та біотичних параметрів середовища.

Суханова І. П.

Вивчення впливу біогумусу, отриманого з різних субстратів, на агрохімічні властивості ґрунту, якість та врожай лікарських, зеленних та пряно-смакових культур.

Безділь Р. В.

Екологічний моніторинг стану довкілля, продуктів споживання, антропоекологічний моніторинг

Вивчення методів моніторингу довкілля в Уманському районі Черкаської обл.

Сонько С. П.,

Суханова І. П.,

Моніторинг стану довкілля Уманщини за допомогою методів біоіндикації

Суханова І. П.

Оцінка стану захворюваності населення Уманщини на еколого-залежні патології.

Суханова І. П.

Оцінка рівня забруднення атмосферного повітря викидами автотранспорту (за концентрацією СО).

Суханова І. П.

Агроекологічний моніторинг стану ґрунтів у природних та антропогенних екосистемах Уманщини.

Нікітіна О. В.

Геоінформаційна система «Рекреаційні ресурси Уманщини».

Сонько С. П.

Альтернативні джерела енергії в агропромисловому виробництві.

Оцінка потенціалу сонячної енергетики Черкаської області.

Сонько С. П.

Біореакторні субстрати, адаптовані до умов Уманського району, Черкаської області.

Сонько С. П.

Агроекологічні особливості вирощування культурних рослин  в умовах Правобережного Лісостепу України

Екологічні особливості вирощування овочевих  культур .

Сорока Л. В.

Екологічні особливості вирощування лікарських рослин.