Остання редакція: 26 квітня 2024

Студентська наукова конференція. Секція екології та безпеки життєдіяльності

Студентська наукова конференція, приурочена

160-річчю від дня народження видатного науковця у галузі біологічних наук, професора Й.К. Пачоського

25 квітня 2024 року

Керівник секції – професор Сонько С.П.

Керівник гуртка – доцент Балабак А.В.

Староста гуртка – Стеценко А.В.

Секція екології та безпеки життєдіяльності працювала в межах засідання студентського наукового гуртка. Роботу секції відкрила керівник гуртка доцент Балабак А.В. У роботі секції приймали участь студенти-екологи та викладачі кафедри.

Професор кафедри Балабак О.А. підготував доповідь, яка була присвячена 38-й річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

38 років тому, 26 квітня 1986 року, на території України сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства — аварія на Чорнобильській АЕС. Ця надзвичайна подія, яку називають найстрашнішим цивільним ядерним інцидентом у світі, є однією з двох аварій атомної енергетики, оцінених як 7-ий, найбільший ступінь тяжкості за Міжнародною шкалою ядерних подій.

На початку 2022 року Росія використала територію Чорнобильскої зони відчуження і самої ЧАЕС у спробі швидко перекинути свої війська в Україну для штурму Києва.

Під час секційного засідання були розглянуті питання роботи та наслідків аварії на ЧАЕС, а також питання заходів захисту військових ЗСУ та мирного населення України від можливого впливу зброї масового ураження у реаліях агресії російської федерації.

З цікавою промовою «Біоіндикація якості атмосферного повітря за реакцією ялини європейської» виступив студент 41-ек групи Варанов М.С. Жваві дискусії викликали доповіді студентів Даниленко В.М. («Моніторинг Аmbrosia artemisiifolia L. для оцінювання екологічної безпеки урбоекосистеми»), Моторна К.В. («Аналіз водоспоживання в басейні річки Рось»), Бевз В.П. («Еколого-біологічні особливості ліщини горіхової та перспективи її використання в умовах урбанізованого середовища Правобережного Лісостепу України»). Ґрунтовний аналіз екологічних проблем здійснили Бобонич О.В. («Екологічна оцінка викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря») та Тюкова С.С. («Influence of rainwater wastewater on the urban ecosystem»).

За результатами конференції буде опубліковано черговий випуск збірника студентських робіт.

1. Problem statement: eco-assessment of the plant component in urban landscapes

Доповідач – студентка 11-ек групи Курмаз О.О.

2. Influence of rainwater wastewater on the urban ecosystem

Доповідач – студентка 11м-ек групи Тюкова С.С.

3. Біоіндикація якості атмосферного повітря за реакцією ялини європейської

Доповідач – студент  41-ек групи Варанов М.С.

Науковий керівник – к. с.-г. н., доцент Василенко О. В.

4. Моніторинг Аmbrosia artemisiifolia L. для оцінювання екологічної безпеки урбоекосистеми

Доповідачі – студент 41-з-ек групи Вихватенко О.В., студентка 21-ек групи Даниленко В.М.

5. Застосування біоіндикації у насадженнях полезахисних лісосмуг

Доповідач – студентка 41-ек групи Груша Л.Є.

Науковий керівник – к. е. н., доцент Шевченко Н.О.

6. Еколого-біологічні особливості ліщини горіхової та перспективи її використання в умовах урбанізованого середовища Правобережного Лісостепу України

Доповідачі – студент 41-ек групи Магазій Д.Б., студент 21-ек групи Бевз В.П.

Науковий керівник – к. с.-г. н., доцент Балабак А.В.

7. Аналіз водоспоживання в басейні річки Рось

Доповідачі – студентка 41-ек групи Диченко Р.Р., студентка 21-ек групи Моторна К.В.

Науковий керівник – к. с-.г. н., доцент Нікітіна О.В.

8. Аналіз можливості застосування флуктуючої асиметрії листків берези повислої, як методу біоіндикації стану довкілля

Доповідач – студент 41-з-ек групи Кузьмінський В.М.

Науковий керівник – к. с.-г. н, доцент Нікітіна О.В.

9. Вплив портів та водно-транспортних підприємств на довкілля

Доповідач ‑ студент 41-ек групи Рєзнік Д.В.

10. Робота громадських екологічних організацій

Доповідач – студентка, 41-ек групи Єгорушкіна К.І.

Науковий керівник – к. геогр. н., доцент Кравцова І.В.

11. Екологічна ситуація щодо утилізації відходів упаковки «Tetra Pak»

Доповідач − студент 41-з-ек групи Кірпічев А. В.

Науковий керівник – к. б. н., доцент Гнатюк Н.О.

12. Екологічна оцінка викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря.

Доповідач − студент 41-ек групи Бобонич О. В.

Науковий керівник – к. б. н., доцент Гнатюк Н.О.