Про результати роботи у 35-му Міжнародному географічному конгресі IGC–2024 (Dublin, Ireland)
Уманський національний університет садівництва – провідний університет України, який має давню історію та славні традиції; зорієнтований на підготовку висококваліфікованих спеціалістів, яких потребує сучасний ринок праці. Важлива умова роботи закладу вищої освіти ХХІ століття – надання якісних освітніх послуг. Тому науково-педагогічні працівники постійно працюють над удосконаленням своїх професійних знань, умінь та навичок, беруть активну участь у роботі конференцій різних рівнів організації, майстер-класів, workshops, вебінарів.
24–30 серпня 2024 року на базі Дублінського міського університету / Dublin City University (м. Дублін, Ірландія) відбувся 35-ий Міжнародний географічний конгрес (IGC–2024) https://igc2024dublin.org/latest-news/, який об’єднав географів із усіх куточків планети. Це прекрасна нагода показати досягнення вітчизняної науки, презентувати результати власного наукового пошуку, прорекламувати свою установу та створити позитивний імідж держави. Міжнародний географічний конгрес, який відбувається один раз у чотири роки, визначає загальні тенденції розвитку географо-екологічних досліджень та утверджує актуальність і практичне значення вже виконаних наукових проєктів.
У роботі IGC–2024 взяли участь 2654 делегатів з понад 80-ти країн світу. За шість днів роботи було заслухано 1815 усних доповідей, проведено 3 заходи із залученням громадськості, обговорені постерні доповіді. Працювали понад 30 різних наукових секцій. Основними тематичними напрямами роботи конгресу були такі (наведено лише деякі із загального переліку):
- Агрогеографія / Землевпрорядкування: стале землекористування та розвиток сільського господарства в умовах глобальної невизначеності / Agri Geography / Land Engineering: Sustainable land use and agricultural development under global uncertainties;
- Прикладна географія: прикладні дослідження інтелектуальних даних / Applied Geography: Applied smart data research;
- Кліматологія: екстремальні погодні та кліматичні явища: причини, наслідки та вплив / Climatology: Extreme weather and climate events: causes, consequences, and Impact;
- Культурний підхід: історія, спадщина та культура: роль культурної географії у плануванні та управлінні спадщиною / Cultural Approach: History, heritage, and culture: the role of cultural geography in the heritage planning and management;
- Гендер і географія: гендерні території. Навчання від агрокультурного простору до локального самозабезпечення / Gender and Geography: Gendered feeding territories. Learning from agricultural spaces for local self-consumption;
- Географічна освіта: зміна клімату та сталий розвиток – ключові кольори в географічному Кубику-рубіку / Geographical Education: Climate change and sustainability key colours in the geography Rubix cube;
- Африканські студії: екологічні проблеми та виклики в Африці на південь від Сахари та інші / African Studies: Environmental issues and challenges in sub-Saharan Africa, etc.
Україна була представлена Українським географічним товариством, Інститутом географії НАН України та Уманським національним університетом садівництва.
Делегатом IGC–2024 стала доцент кафедри екології та безпеки життєдіяльності Уманського національного університету садівництва Кравцова Ірина Віталіївна, яка виступила із доповіддю на тему: «Cultural heritage of Central Europe in the structure of garden and park landscapes of Ukraine / Культурна спадщин а Центральної Європи в структурі садово-паркових ландшафтів України» у секції С08 «Cultural Approach: History, heritage, and culture: the role of cultural geography in the heritage planning and management / Культурний підхід: історія, спадщина та культура: роль культурної географії у плануванні та управлінні спадщиною». Спікер представила результати власних наукових досліджень з антропогенного ландшафтознавства, конструктивної географії і раціонального природокористування; познайомила географічну спільноту з Уманським національним університетом садівництва, а також у доповіді підняла питання війни, яка розгорілася у центрі Європи, і подякувала всім присутнім за підтримку України та українського народу у цей важкий час.
Ірландія – прекрасна острівна держава, з багатою культурою, неймовірно захоплюючою природою та історією. Це гостинна країна для України та її громадян. 35-ий Міжнародний Географічний Конгрес – чудовий науковий захід, який підбив підсумки роботи попередніх років і окреслив напрями майбутніх наукових досліджень і перспектив.
Колектив кафедри екології та безпеки життєдіяльності, к.геогр.н., доцент кафедри екології та безпеки життєдіяльності Ірина Віталіївна Кравцова висловлюють слова сердечної вдячності адміністрації університету за підтримку та максимальне сприяння у роботі 35-го Міжнародного Географічного Конгресу (IGC–2024).