Остання редакція: 04 квітня 2023

Підвищення кваліфікації викладачів на тему: «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів»

4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній із розмінуванням.

Нині Україна є країною з найбільшим забрудненням території мінами та вибухонебезпечними предметами у світі. Через це різко зросла небезпека травмування і загибелі дорослих та дітей, чоловіків та жінок внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами на територіях проведення бойових дій. В першу чергу, це залишені в деокупованих містах та селах міни, а також небезпечні предмети, що потрапили в неконтрольований обіг по всій території країни. Тому інформування та навчання з попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, набуває все більшої актуальності.

У звʼязку з цим, викладачі кафедри екології та безпеки життєдіяльності пройшли неформальне підвищення кваліфікації за допомогою освітньої платформи PROMETHEUS на тему: «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» та отримали базові знання і навички щодо навчання студентів і дорослих правил безпечної поведінки в умовах наявності загроз від мін та вибухонебезпечних предметів.

Курс розроблений відповідно до вимог Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» й Міжнародних стандартів протимінної діяльності (IMAS) та призначений для підготовки інструкторів з навчання населення, яке живе/працює на територіях, де є масштабна і довготривала проблема мінної небезпеки.

ПРОГРАМА КУРСУ

I. Що потрібно знати про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів.

• Лекція 1. Ситуація в Україні. Нормативно-правова база протимінної діяльності.
  • Лекція 2. Наземні міни: загальний огляд, типи мін та спосіб ураження. Правила безпеки.
  • Лекція 3. Інші види загроз.

ІІ. Небезпечні території та правила безпечної поведінки в умовах наявності мін та ВНП.

• Лекція 1. Ознаки небезпечних територій (районів) та їхні системи позначення (маркування).
  • Лекція 2. Правила безпечної поведінки в умовах наявності мін та ВНП.
  • Лекція 3. Типи мінно-вибухових травм та важливість знання правил надання першої домедичної допомоги.

ІІІ. Проведення у навчальних закладах занять з інформування про небезпеку мін та ВНП.

• Лекція 1. Особливості ефективного навчання різних категорій населення.
  • Лекція 2. Планування подальшої діяльності щодо зменшення впливу мін та вибухонебезпечних предметів на громади, що постраждали.