Переймання досвіду стейкхолдерів. Еколого-правовий консиліум «Громади і відходи: вимоги, можливості, відповідальність»
31 жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри екології та безпеки життєдіяльності та студенти-екологи ОР «Бакалавр», «Магістр» взяли участь у Всеукраїнському еколого-правовому консиліумі «Громади і відходи: вимоги, можливості, відповідальність».
Організаторами заходу виступили:
1. ЛЮДМИЛА ЦИГАНОК, президентка Асоціації професіоналів довкілля PAEW, гендиректор «Офісу сталих рішень».
2. ЛЮДМИЛА ХОМІЧ, віцепрезидентка Асоціації професіоналів довкілля PAEW.
3. ВАЛЕНТИН ЩЕРБИНА, віцепрезидент Асоціації професіоналів довкілля PAEW.
4. АНЖЕЛІКА ЛІВІЦЬКА, віцепрезидентка Асоціації професіоналів довкілля PAEW з питань міжнародної взаємодії та євроінтеграції, партнерка юридичної компанії Arzinger, керівниця практики енергетики та природних ресурсів, співкерівниця практики нерухомості та будівництва.
5. ЛЕСЯ БАГІНСЬКА, експертка PAEW, юристка, адвокат EVERLEGAL.
6. ЮЛІЯ МИХАЙЛЕНКО, юрист-експерт з питань довкілля.
7. АЛЬОНА ШУТЕНКО, голова Комітету управління відходами Асоціації PAEW, голова ГО «Екологічна перевага».
8. МИХАЙЛО КУЦЕНКО, Директор ТОВ «Хаммель-Україна», експерт ГР Міндовкілля.
9. ВАН ПАЛАМАРЧУК, заслужений природоохоронець України, Голова комітету з раціонального використання надр Асоціації PAEW.
10. ЛІДІЯ ШИМОН, проектний менеджер ТОВ “Нео-Еко”.
Даний захід було присвячено системі управління відходами.
Система управління відходами — це великий комплекс заходів, програм та законодавства, спрямованих на побудову системного підходу до управління усіма видами відходів. Це і побутове сміття, і відходи будівництва, промисловості, а в нових українських реаліях — і руйнування. Це не лише про переробку чи утилізацію відходів, але і про збір, перевезення, обробку, нагляд за цими процесами та об’єктами інфраструктури.
Під час зустрічі була надана інформація про КП «Адміністратор» та про його роль; про тариф на поводження з відходами та як він утворюється і на що впливає; про РВВ і чому це економічний інструмент; про те, як організувати майданчик для компостування та переробки великогабаритних і будівельних відходів, навіщо створювати центри збору відходів, де взяти фінансування для цих заходів.
Консиліум надав багато корисної і цікавої інформації для студентів-екологів та науково-педагогічних працівників кафедри екології та безпеки життєдіяльності, дозволив глибше зрозуміти, як сьогодні відбувається реформа в сфері управління відходами в громадах. Було зазначено, що реформа — це значний законодавчий процес та для того, щоб відбулись системні зміни потрібно унормувати нові стандарти на законодавчому рівні. Зусиллями громадських активістів, експертів, управлінців, чиновників і завдяки міжнародній допомозі основний закон про управління відходами ухвалений. Але його функціонування потребує напрацювання низки документів і законів, які уможливили б реформу.
Після завершення консиліуму його учасники подякували організаторам за проведення цього заходу.
Алла БАЛАБАК,
доцент кафедри екології
та безпеки життєдіяльності