Меню
Остання редакція: 10 червня 2022

ОНЛАЙН ЕКСКУРСІЯ УЧАСНИКІВ ГУРТКА «ЕКОЛОГІЯ» ПРИСВЯЧЕНА ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

5 червня ‑ Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day).

Цього дня 1972 р. в Стокгольмі відкрилася Конференція Організації Об’єднаних націй з проблем довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Наслідком її стало створення Програми ООН з довкілля (ЮНЕП). Офіційно Всесвітній день охорони довкілля був заснований Генеральною асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972 р. (резолюція № A/RES/2994 (XXVII)). Також була заснована нова організація в системі ООН ‑ Програма ООН по навколишньому середовищу, під егідою якої з тих пір і відзначається всім світовим співтовариством щорічно День охорони довкілля.

Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони довкілля; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться у більшості країн світу як на державному рівні, так і на рівні громадських організацій, колективів навчальних закладів, шкіл.

Це насправді «народна подія», що супроводжується вуличними мітингами, парадами велосипедистів, «зеленими» концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев, а також кампаніями з рециркуляції відходів і прибирання території.

До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища студентка 21 к-ек групи Нуждіна О. М. провела дуже цікаву онлайн‑екскурсію в Арборетумі (Рогув, Польща).

Розташування Арборетуму: 30 км на схід від Лодзі.

Арборетум пишається найбагатшою колекцією кленів у Польщі, а його спеціальністю є дерева та чагарники, країна походження яких – Китай. В альпінарії представлені рослини, характерні для гірських районів, а також сад рослин, що охороняється.

Студенти віртуально відвідали Музей лісу і деревини з колекцією птахів і ссавців, а також побачили ботанічні експонати і так звану ксилотеку, тобто експонати зразків деревини.

 

Алла Балабак, доцент кафедри екології

та безпеки життєдіяльності,

керівник наукового гуртка.

Олена Нуждіна, студентка 21 к-ек групи.