Меню
Остання редакція: 01 лютого 2022

Обговорення проектів освітніх програм різних рівнів підготовки на розширеному засіданні кафедри із залученням стекхолдерів

На кафедрі екології та безпеки життєдіяльності 31 січня 2022 року відбулося розширене on-line засідання присвячене обговоренню проектів освітніх програм на 2022–2023 н. р. із залученням внутрішніх та зовнішніх стейкхолдерів.

На початку засідання завідувач кафедри ВАСИЛЕНКО Ольга подякувала викладачам кафедри, стейкхолдерам та здобувачам вищої освіти різних рівнів за участь в удосконаленні сформованих програм, адже саме продуктивний діалог всіх цих сторін забезпечує якість програм підготовки і відповідно якість підготовки майбутніх фахівців.

Зокрема, на засіданні обговорили проєкт ОПП спеціальності 101 «Екологія» освітнього рівня молодший бакалавр. До обговорення активно залучився стейкхолдер ГОНЧАРЕНКО Владислав, директор Синицького лісництва ДП «Уманський лісгосп». Він відзначив, що освітня програма розроблена компетентно та запропонував включити до дисципліни «Прикладна екологія» окремий модуль «Дендрологія з основами лісництва», знання якого необхідні екологу для грамотного та ефективного проведення лісогосподарських заходів, що забезпечують успішне вирощування і збереження лісу, створення штучно посаджених лісів, сприятимуть природному відновленню, визначенню типів лісу та лісорослинних умов, проектуванню і вирощуванню лісових культур, проведенню господарських заходів в лісопарках Крім того, гарант ОПП ГНАТЮК Наталія зазначила, що на сайті відділу моніторингу довкілля розміщена пропозиція здобувача вищої освіти Вікторії, яка пропонує включити до переліку вибіркових дисциплін дисципліну «Екологічна токсикологія та біометрія». На її думку дана дисципліна забезпечить проведення спостережень та допоможе продемонструвати навички оцінювання непередбачуваних проблем і обдуманого вибору шляхів їх вирішення. 

До обговорення ОПП спеціальності 101»Екологія» бакалаврського рівня долучився стейкхолдер Олександр Яцевич, заступник голови Добровеличківської селищної ради, який зазначив, що зважаючи на те, що Закон України «Про екологічну експертизу» втратив чинність та з 18.12.2017 р. і набув чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», доречним було б назву ОК 26 «Екологічна експертиза» змінити на «Оцінка впливу на довкілля». З ним погодилась студентка 41-ек групи Беденко Оксана (голова ради студентського самоврядування) і додала, що обов’язково потрібно розширити розгляд такої теми як «Звітна документація при ОВД». Гарант ОПП НІКІТІНА Ольга зауважила, що на сайті відділу моніторингу довкілля також розміщена пропозиція здобувача вищої освіти Вікторії, яка пропонує внести в список вибіркових дисциплін дисципліну "Екологія харчових виробництв".

Свої пропозиції щодо удосконалення освітньо-професійної програми магістерського рівня спеціальності 101 «Екологія» озвучила ЗАІМЕНКО Наталія, директор ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України, де вона рекомендував більше уваги приділити характеристиці антропогенного впливу на біоценози та способам стабілізації і збереження біологічного різноманіття за цих умов. Він запропонував включити відповідні дисципліни до вибіркового циклу, наприклад такі, як «Створення стійких фітоценозів у промислових зонах», «Озеленення урбанізованих територій». Крім того, гарант ОПП ВАСИЛЕНКО Ольга озвучила пропозицію здобувача Шаповалової Любові, що була розміщена на сайті відділу моніторингу Уманського НУС, де вона пропонує збільшити кількість кредитів на вивчення дисципліни "Екологічно безпечне землекористування" у зв’язку із тим, що в нашій державі активно розвивається аграрний сектор і наш ВУЗ має аграрний профіль.

Активними учасниками обговорення проєкту ОП освітньо-наукового рівня доктор філософії спеціальності 103 «Науки про Землю» стали стейкхолдери Максименко Н.В. та Карпенко Т.А. Вони зазначили, що аналiз освітніх компонент та їх змiсту дають можливiсть прийти до висновку, що навчання здобувачiв освiти за даною освiтньо-науковою програмою дозволяє пiдготувати фахiвцiв, якi задовольняють поточним i майбутнiм вимогам, на перспективу, потенцiйних роботодавців і вважають, що освітньо-наукову програму можна рекомендувати для пiдготовки в Уманському нацiональному унiверситетi садівництва докторiв фiлософii за спецiальнiстю 103 «Науки про Землю».

Отже, досвід проведення таких зустрічей дозволяє гарантам ОПП, членам робочих груп вивчати думки всіх сторін навчального процесу та враховувати їх пропозиції та рекомендації в удосконаленні освітніх програм.