Меню
Остання редакція: 01 жовтня 2023

Із Україною у серці в серці України…

Одним із важливих моментів у житті кожного географа є відвідування знакових географічних об’єктів. На території нашої держави – це г. Говерла в Українських Карпатах, о. Світязь на Волині, печера Оптимістична – найдовша гіпсова печера світу, що знаходиться в Тернопільській області; а також – с. Мар’янівка Звенигородського району Черкаської області. На північній околиці цього невеликого населеного пункту б’ється географічне серце України – її географічний центр.

Фото 1. Географічний центр України. Керівник еколого-географічної експедиції – д.геогр.н., професор Сонько Сергій Петрович 

Він обґрунтований як центр ваги геометричної фігури, обмеженої кордонами держави. Точка, розрахована за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок України, має координати 48°22'58" північної широти і 31°10'56" східної довготи.

     

Фото 2. Фото 3. Ми в центрі України

Учасники наукової експедиції кафедри екології та безпеки життєдіяльності Уманського національного університету садівництва на чолі із доктором географічних наук, професором Сергієм Петровичем Сонько мали можливість відвідати сучасний географічний центр України. Сьогодні – це прекрасний туристично-рекреаційний об’єкт, який приваблює відвідувачів із усіх куточків України. Саме там б’ється серце України як у прямому, так і переносному значенні. 

Фото 4. Серце України в центрі України

Фото 5. Географи кафедри екології та безпеки життєдіяльності Уманського національного університету садівництва в географічному центрі України

Прекрасний атрактивний комплекс, оточений білими крилами, що линуть у синю височінь, символізують столицю нашої держави – місто Києва та адміністративно-територіальні області України. 

Фото 6. Крила Черкащини

У центрі знаходиться серце, що невтомно б’ється і наповнює життєдайними силами кожний куточок України, кожне серце українця…