Остання редакція: 06 листопада 2023

Круглий стіл на тему: «Методологічні підходи дослідження життєвого стану міських насаджень та алелопатичних властивостей рослин видів роду Lavandula L.»

6 листопада на кафедрі екології та безпеки життєдіяльності відбувся круглий стіл на тему «Методологічні підходи дослідження життєвого стану міських насаджень та алелопатичних властивостей рослин видів роду Lavandula L.». Даний захід був присвячений звітуванню керівників господарчої тематики кафедри за 2023 рік:

1. Тема: «Дослідження життєвості міських насаджень м. Умань». Замовник – фізична особа-підприємець Богуславський Михайло Сергійович. Обсяг фінансування – 21000 грн. Керівник – к. с.-г. н., доцент Нікітіна Ольга Володимирівна.

Завдання були узагальнені до наступних:

– обстеження видового складу деревних придорожніх насаджень м. Умань;

– визначення життєвого стану дендрофлори придорожніх насаджень;

– оцінка впливу радикального обрізування на деревні рослини міських біоценозів міста.

2. Тема: «Дослідження алелопатичних властивостей рослин видів роду Lavandula L. в умовах СФГ Мізецького О.О.». Замовник – Селянське (фермерське) господарство Мізецького Олександра Олександровича. Об.сяг фінансування – 35000 грн. Керівник – к. б. н., доцент Гнатюк Наталія Олександрівна.

Завдання були узагальнені до наступних:

– аналіз алелопатичної активності водорозчинних та летких екзометаболітів різних органів дослідних видів рослин упродовж їх вегетації;

– дослідження впливу рослинних  виділень на розподіл алелопатично активних сполук у ґрунті.