Остання редакція: 06 листопада 2016

Основні напрями науково-дослідної роботи науково-педагогічних працівників кафедри екології та безпеки життєдіяльності

Тема НДР кафедри: «Розробка методологічних підходів і практичного механізму екологічно-збалансованого природокористування у сфері аграрного виробництва».

Державний реєстраційний номер – 01080009772.

Керівник теми: Сонько С.П.

Розділ

Керівник

Виконавці

Виробництво біогумусу і розробка технологій його застосування у практичному землеробстві

Аналіз шляхів екологізації вітчизняного сільського господарства на засадах стійкого розвитку

Сонько С. П.,

Суханова І. П.

Вивчення динаміки агроекологічного стану субстрату у штучних популяціях червоного гнойового черв’яка (Eisenia foetida) в умовах вермикультивування.

Суханова І. П.

Вивчення демекологічних показників штучних популяцій червоного гнойового черв’яка (Eisenia foetida) залежно від фізичних, агрохімічних та біотичних параметрів середовища.

Суханова І. П.

Вивчення впливу біогумусу, отриманого з різних субстратів, на агрохімічні властивості ґрунту, якість та врожай лікарських, зеленних та пряно-смакових культур.

Василенко О. В.

Екологічний моніторинг стану довкілля, продуктів споживання, антропоекологічний моніторинг

Вивчення методів моніторингу довкілля в Уманському районі Черкаської обл.

Сонько С. П.,

Суханова І. П.,

Дубін О. М.

Дослідження екологічних проблем безпеки та якості харчової продукції в Україні.

Дубін О. М.

Вивчення екологічних проблем при виробництві яловичини

Дубін О. М.

Моніторинг стану довкілля Уманщини за допомогою методів біоіндикації

Суханова І. П.

Оцінка стану захворюваності населення Уманщини на еколого-залежні патології.

Суханова І. П.

Аналіз еколого-токсикологічних параметрів с/г тварин з метою покращення якості продукції тваринництва.

Дубін О. М.

Оцінка рівня забруднення атмосферного повітря викидами автотранспорту (за концентрацією СО).

Суханова І. П.

Агроекологічний моніторинг стану ґрунтів у природних та антропогенних екосистемах Уманщини.

Суханова І. П.

Аналіз вмісту радіонуклідів у продуктах харчування на споживчих ринках м. Умань.

Дубін О. М.

Екомоніторинг поширення сказу серед домашніх тварин (собак та кішок) на території міста Умань та Уманського району.

Дубін О. М.

Створення географічних баз з моніторингу довкілля, екологічно небезпечних об’єктів, об’єктів зеленого (екологічного) туризму.

Геоінформаційна система з надзвичайних ситуацій «Потенційно небезпечні об’єкти Уманщини».

Цигода В. С.

Геоінформаційна система з надзвичайних ситуацій «Потенційно небезпечні об’єкти Вінницької області».

Цигода В. С.

Геоінформаційна система «Рекреаційні ресурси Уманщини».

Сонько С. П.

Альтернативні джерела енергії в агропромисловому виробництві.

Оцінка потенціалу сонячної енергетики Черкаської області.

Сонько С. П.

Біореакторні субстрати, адаптовані до умов Уманського району, Черкаської області.

Сонько С. П.

Агроекологічні особливості вирощування культурних рослин  в умовах Правобережного Лісостепу України

Екологічні особливості вирощування декоративних рослин.

Пушкарьова Т. М.

Екологічні особливості вирощування декоративних рослин.

Пушкарьова Т. М.

Екологічні особливості вирощування лікарських рослин.