Меню
Остання редакція: 10 листопада 2017

Продовження роботи над дослідницьким проектом магістрантів-екологів

Продовження роботи над дослідницьким проектом магістрантів-екологів

 

         Ось і розпочався “польовий” етап під час якого магістрантами було здійснено відбір проб повітря та ґрунту, а також інші виміри, здійснені за допомогою спеціальних приладів.

         А саме дозиметр “Терра-П” – вид вимірювальної техніки, яка призначена для вимірювання дози іонізуючого випромінювання, отриманої приладом, а відповідно і людиною, яка користується даними дозиметром, за певний проміжок часу: годину, добу, робочу зміну.

         Використовується у побутових цілях: контроль радіаційної чистоти місць проживання, роботи та відпочинку; предметів побуту, одягу; поверхні грунту на присадибних ділянках; транспортних засобів; будматеріалів; оцінка радіаційного забруднення продуктів харчування, зокрема лісових ягід та грибів; наочне обладнання для закладів освіти. Ми ж використовували його з ціллю контролю радіаційної чистоти відібраних нами точок на території університету. Відповідні записи були внесені в польовий журнал.

         Також ми використовували soil-tester. Отримання ґрунтового тесту - це відмінний спосіб виміряти його стан та родючість. Вимірюючи як рівень рН, так і виявити нестачу поживних речовин, ґрунтовий тест може надати інформацію, яка необхідна для підтримки оптимальної родючості щороку.

         З виходом «в поле» у кожній точці полігону здійснювались відповідні заміри і відбір проб ґрунту, зафіксували у відповідному журналі час відбору проб, поточні погодні умови та показання приладів.

         Наступним етапом буде визначення найнебезпечніших місць для перебування або проживання на території університетського містечка УНУС, а також буде зроблено підсумковий аналіз.